Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dateجمعه 22 اذر 1398Date

اخبار

تاریخ: 22/11/1389
زمان :09: 16
نوع :خبر

b_اخبار روتیترافتخاری دیگر برای صنعت استان گلستان

مهتاب موتور گرگان، برند برتر اولین همایش برند شایسته ایرانی شددراولین همایش برند شایسته ایران که هفته گذشته در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد، شرکت مهتاب موتور گرگان با برند «پرتوان» به عنوان یکی از برندهای برتر این همایش معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

حمید دامغانی مدیر عامل و رییس هیئت مدیره این شرکت در نشستی مطبوعاتی که به همین مناسبت برگزار شد؛ ضمن تبریک این موفقیت به مردم استان گلستان و فعالان بخش تولید و صنعت گفت: «موفقیتهای حاصله را افتخار استان گلستان می دانیم و خوشحالیم که به عنوان نماینده ی این استان توانسته ایم در سطح کشور به عنوان برند برتر انتخاب شویم»

دامغانی همچنین به کسب عناوین متعدد نظیر واحد نمونه صنعتی کشور، واحد نمونه صادراتی استان، و واحد نمونه استاندارد در سالجاری اشاره کرد و ادامه داد: «این عناوین و افتخارات جز با همدلی و همیاری همکاران پر تلاش و صادق این شرکت در بخش های مختلف مطالعاتی، اداری، کارخانه، بازاریابی، توزیع و ... همکاری و همراهی مسئولین استانی به دست نمی آید. »

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات صادراتی تشریح کرد:« افزایش بهای انرژی، قیمت تمام شده تولیدات را بالا می برد و این امر به طور مستقیم بر صادرات و توان رقابتی تاثیر منفی می گذارد. از مسئولین انتظار داریم در این خصوص چاره جدی بیندیشند تا همچنان بتوانیم در عرصه ی صادرات ایفای نقش کنیم. کاهش بهای انرژی کارخانجات تولید کننده و صادراتی، همچنین تعیین نرخ ارز صادراتی ویژه، می تواند راه گشای بخشی از مشکلات ما و همکاران صادر کننده باشد»

دامغانی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیتهای زیست محیطی شرکت توضیح داد:« مهتاب موتور گرگان، به دلیل ماهیت ذاتی اش که در امر بازیافت فعالیت دارد، با جمع آوری روغن های مصرف شده (اصطلاحا روغن سیاه یا روغن سوخته ) از سطح استان توانسته است حجم قابل ملاحظه ای از آلایندگی محیط زیست بکاهد.»

این تولید کننده گلستانی، با قیاس عملکرد شرکت مهتاب موتور و اتفاقی که سال گذشته میلادی در خلیج مکزیک رخ داد افزود:« آمار منتشره نشان می دهد پاک سازی لکه سیاه نفتی خلیج مکزیک که توسط چاههای نفتی شرکت pb به وجود آمد، افزون بر 5/3 میلیارد دلار هزینه در بر دارد. مقایسه مقدار نفت سیاه آلاینده خلیج مکزیک و مقدار روغن سوخته جمع آور ی شده توسط مهتاب موتور طی مدت فعالیتش از سطح استان، حاکی از آن است که توانسته ایم نزدیک به 330 میلیون دلار صرفه جویی داشته باشیم و در ضمن از یک اتفاق زیست محیطی بزرگ در استان گلستان جلوگیری نماییم. به همین دلیل از بخش دولتی انتظار داریم با توجه به مصوبه سال 1385 مجلس شورای اسلامی مبنی بر حمایت از کارخانجات بازیافتی در این مسیر به ما کمک و یاری برسانند.»

گفتنی است مهتاب موتور گرگان در سال 1375 تاسیس و فاز اول آن در سال 1380 به بهره برداری رسید. از سال 1382 وارد صادرات شد و هم اکنون تولیدات خود را به 12 کشور دنیا در آسیا، آفریقا و اروپا صادر می کند. واحد نمونه صنعتی سالهای 82،83،86،88 - واحد نمونه صادر کننده سالهای84،88 - واحد نمونه استاندارد سالهای  83،86،88 برنده جایزه بین المللی کیفیت قرن اروپا در سال 2008 میلادی، و واحد نمونه کشور ی در بخش صنعت در سالجاری از دیگر افتخارات این تولید کننده گرگانی است.

 برچسب خبر :

اخبار مرتبط :